نوشیدنی های موثر برای رفع تشنگی و عطش
۰

لازم است در فصل تابستان و ماه رمضان به طور مرتب آب و میوه ها مصرف شود تا مایعات از دست رفته را جبران کنیم. تجربه نیز نشان داده است که مصرف برخی شربت ها و یا عرقیات می تواند آب کافی به بدن برساند تا مشکل کم آبی را به حداقل رساند و فرد دچار گرمازدگی و عطش نشود.

۱- گلاب:

گلاب در حقیقت نوعی عرق گیاهی است که از گلبرگهای چند نوع گل محمدی تهیه می شود. گلاب خواص دارویی زیادی دارد. از آن جمله می توان به ضد اسهال- ضد التهاب- افزایش دهنده میل جنسی- ضدنفخ- مقوی قلب- خلط آور- مقوی معده و اشتها آور بودن آن اشاره کرد گاهی گلاب به شکل رقیق به حالت شربت به مصرف می رسد. این مایع در عین حال خواص نامبرده را دارد در پیشگیری از عطش و گرمازدگی موثر است.

۲- شربت آبلیمو:

پایه اصلی این شربت عصاره لیمو ترش است که با آب رقیق میشود و همراه مقدار کمی شکر مورد مصرف قرار می گیرد. جالب است بدانید که شربت آب لیمو جلوی گرمازدگی و عطش را می گیرد. شربت آبلیمو زیانی ندارد و مصرف آن در هر سنی توصیه می شود .آب لیمو خواص متعدد دیگری هم دارد که عبارتند از تصلب شرایین- کاهش دهنده کلسترول- ضد برخی سموم از جمله: تریاک- ضد تب و ضد کمبود ویتامین C

۳- شربت لیمو:

مقداری شکر را در ظرفی بریزند و آنقدر آبلیموی تازه بر آن بفشارند که رویش را بگیرد. سپس یک شبانه روز مخلوط را در ظرفی در بسته در دمای معمولی نگهداری کنند سپس صاف کرده و با قدری دیگر آب لیمو روی حرارت به قوام آورند مایه شربت فوق را در هنگام مصرف با آب رقیق کرده بنوشند.
شربت لیمو علاوه بر رفع عطش اخلاط سوخته سوداوی و اخلاط غلیظ و لزج را نیز از بدن خارج کرده و مصرف مداوم آن موجب حفظ سلامتی است.

۴- تخم شربتی:

جالب است بدانید که تخم شربتی شبیه دانه گیاه ریحان خوراکی است این دانه ها درشت تر از خاکشیر و سیاه رنگ هستند. وقتی تخم شربتی داخل آب ریخته می شود روی آن لایه ای ژله ای تشکیل خواهد شد . شربت آن ضدگرمازدگی و ضد عطش است و می توان گفت تخم شربتی و خاکشیر تقریبا خواص یکسانی دارند در ضمن خاکشیر و تخم شربتی خاصیت مسهل و ملین داشته و مصرف آنها برای جلوگیری از یبوست مناسب است.

۵- شربت سکنجبین و خیار:

شربت سکنجبین از نوشیدنیهای گیاهی و سنتی و برای ماه رمضان انتخابی عالی است. اگر این نوشیدنی را با خیار مصرف کنید زودتر به هدف خود می رسید در ضمن می توان آن را با کمی تخم خرفه مصرف کرد.

۶- شربت سرکه و شیره (سرکه خانگی ۲/۱ پیمانه + شیره انگور ۵ پیمانه) :

سرکه و شیره را بایکدیگر مخلوط کرده و بمدت ۵ دقیقه حرارت می دهیم وقتی سرد شد می توانید میزان دلخواهی از آن را با مقداری آب مخلوط کرده و میل کنید . ترکیب سرکه شیره ضد عطش می باشد و سبب دفع سودا از بدن می شود.

۷- ماءالشعیر:

یک لیوان جو پوست کنده را با ۱۴ لیوان آب مخلوط کرده و بخیسانید و روی حرارت قرار دهید به محض شکفته شدن جوها آن را از رو حرارت برداشته و صاف کنید و سرد کرده و نیم گرم بنوشید . این شربت در تسکین تشنگی بسیار موثر است و به علاوه خلط های سوخته و نامناسب را از بدن خارج می نماید.

تذکرات مرتبط:

افرادی که معده گرم و خشک دارند می توانند از فرنی هایی که از آرد جو و روغن بادام شکر تهیه شده است استفاده نمایند.

آرد جو مسکن تشنگی و مصلح آن شکر است و روغن بادام نیز رطوبت دهنده به بدن است.

 

برای جلوگیری از تشنگی در طول روزه داری چه کارهایی را باید انجام دهیم؟

۱- در وعده سحری از مصرف غذاهای خشک و پر ادویه و قند – غذاهای سرخ شده و پر چرب و شیرین همچنین از مصرف زیاده از حد گوشت باید پرهیز نمود.

۲- مصرف آب در بین وعده های غذایی به منظور پیشگیری از تشنگی کار صحیحی نیست زیرا باعث بروز نفخ و اختلال هضم غذا می شود.

۳- در این ماه مصرف قهوه- کاکائو و چای پررنگ به علت مدر بودن تشنگی را تشدید می کند.

۴- در وعده افطار و سحر حتی الامکان کمتر از غذاهای نشاسته ای همچون ماکارونی استفاده شود زیرا این غذاها برای هضم شدن احتیاج به آب بیشتری دارند.

۵- از غذاهایی مانند حلیم – کله پاچه و ماهی به خصوص در وعده سحر باید پرهیز نمود. این گونه غذاهای غلیظ برای هضم حرارت بیشتری را به سمت معده جلب می کنند و بدیهی است که با افزایش حرارت معده نیاز به آب نیز افزایش می یابد.

۶- مصرف آب یخ گرچه در ابتدا و در ظاهر باعث فرونشاندن تشنگی می شود ولی در نهایت تشنگی را تشدید می نماید.

۷- از غذاهای بسیار شور مثل گوشتهای نمک سود- تن ماهی و ماهی شور باید پرهیز نمود.

۸- غذاهایی که در آنها مقدار زیادی سیر به کار رفته باعث افزایش تشنگی می شود.

۹- از خوابیدن بلافاصله پس از غذا در وعده سحری به خصوص در صورتیکه غذای با طبیعت گرم میل شده باید پرهیز نمود.

۱۰- در طول روزه داری باید از ورزشهای سخت و معرق و حرکات ایروبیک پرهیز کرد زیرا باعث بروز کم آبی شدید در بدن می شوند.

 

نکات طلایی برای رفع یبوست در ماه رمضان:

چنانچه روزه دار دچار یبوست شده است باید با ملین ها یبوست را برطرف کند.

۱- هرشب ۵ عدد انجیر خشک را با ۱۰عدد آلوی بخارا در یک کاسه آب خیس کنید و هنگام سحر بخورید.

۲- ۲ قاشق غذاخوری خاکشیر را با یک لیوان آب جوش مخلوط کرده پس از چند دقیقه با کمی شکر یا نبات شیرین کرده و اول افطار میل کنید.

۳- پودر سبوس برنج یا غلات دیگر را در آشپزخانه در جای سرد و خنک نگهداری کنید. در هر وعده غذایی بخصوص در پخت برنج به ازای هر شخص یک قاشق چایی خوری یا مرباخوری اضافه کنید این کار در رفع یبوست کمک شایانی می کند. واز طرف دیگر سرشار از مجموعه ویتامین های B می باشد که برای برای بدن ضروری است ودر برنج پخته اثری از آن یافت نمی شود.

۴- ۵ عدد انجیر خشک در نصف لیوان گلاب صبح خیس کرده شب قبل از خواب میل شود.

ارسال یک دیدگاه

بالا

X