چای بلوبری چه خواصی دارد؟
۰

۱-لاغری:

چای بلوبری با سم زدایی و پاک سازی روده ها به دفع چربی های بدن کمک کرده و با افزایش سوخت و ساز بدن به لاغری و کاهش وزن کمک می کند.

پس از نوشیدن چای بلوبری شما احساس سیری می کنید، در واقع چای بلوبری با کاهش اشتها به جلوگیری از پرخوری کمک کرده و به لاغری و کاهش وزن افراد کمک می کند

۲٫ فشار خون و قلب:

چای بلوبری مقادیر بالایی پتاسیم دارد که به عنوان یک وازودیلاتور عمل کرده و با کاهش فشار خون بالا به پیشگیری و درمان بیماری های قلبی و عروقی، آترواسکلروزیس و سکته قلبی کمک می کند.

علاوه بر این گفته می شود که مقادیر بالای آنتوسیانین های موجود در چای بلوبری هم خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد.

۳٫ تقویت حافظه:

آنتی اکسیدان های موجود در چای بلوبری از رسوب پلاک در مغز جلوگیری کرده و خطر ابتلا به آلزایمر، زوال عقل و سایر بیماری های نروژنیک را کاهش می دهد.

۴٫ یبوست، معده ودستگاه گوارش:

اسید گالیک یک آنتی اکسیدان طبیعی در بلوبری است که می تواند التهاب بدن را کاهش دهد و برای درمان معده درد، یبوست و اسهال و سلامت دستگاه گوارش مفید می باشد.

۵٫ تقویت سیستم ایمنی بدن:

 

مقادیر بالای ویتامین C و آنتوسیانین های موجود در چای بلوبری باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و برای پیشگیری و درمان سرماخوردگی و گلودرد مفید می باشد.

همچنین چای بلوبری با افزایش تولید گلبول های سفید خون به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کرده و خطر ابتلا به بیماری های سرطان و تومور را کاهش می دهد.

ارسال یک دیدگاه

بالا

X