چای تی بگ هلو ۲۰ عددی لفاف دار
۰

چای هلو یک چای گیاهی است که از برگ‌های درخت هلو همراه با پوست خشک شدۀ تنۀ آن تهیه می‌شود. هلو بومیِ چین است و نام علمی آن Prunus perspica می‌باشد. در طول تاریخ، از قسمت‌های مختلف این درخت برای اهداف دارویی و آشپزی استفاده شده است. چای هلو را گاهی با استفاده از چای سیاه و طعم دادن به آن از طریق برگ‌ها یا پوست تنۀ درخت هلو تهیه می‌کنند که این چای به اندازۀ چای هلو سنتی قدرتمند نیست.

ارزش غذایی

چای هلو حاوی ویتامین‌های آ، ث، ای، کا و ویتامین‌های گروه ب است. مواد معدنی موجود در این چای عبارتند از: پتاسیم، فسفر، منگنز و منیزیم. مقادیر کافی از آنتوسیانین‌ها و ترکیبات فنولیک در چـای هلو وجود دارند که بسیار برای بدن مفیدند. یک فنجان چای هلو کالری بسیار کمی دارد (معمولا کمتر از ۵ کالری).

آنتی‌اکسیدان‌ها

این چای مقادیر خوبی از آنتی‌اکسیدان‌ها و ترکیبات پلی‌فنولیک را در خود جای داده که برای پیشگیری از استرس اکسیداتیو و آسیب ناشی از رادیکال‌های آزاد مفید هستند.

آنتی‌اکسیدان‌ها همچنین برای تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار موثرند. ویتامین ث که خود نوعی آنتی‌اکسیدان است، در این چای یافت می‌شود.

سلامت قلبی

ویتامین‌ها و مواد معدنی موجود در چـای هلو با بهبود وضعیت ر‌گ‌های خونی و شریان‌ها در ارتباطند و همچنین فشار خون را پایین می‌آورند. این خواص در کاهش خطر حمله قلبی و سکته مغزی نقش دارند.

ارسال یک دیدگاه

بالا

X