چای C.T.C ویابه اصطلاح رایج آن “چای کله مورچه” است
۰

دلیل نامگذاری این نوع چای نیز به احتمال زیاد رنگ سیاه و گردی و کوچکی دانه های آن بوده ، که در بدو ورود به کشور و به نظر تاجران آن شبیه سر مورچه بوده است!!

به همین دلیل نیز برای شناسائی و تبادل کالائی این نام رابرآن نهاده اند. بر خلاف تصور بسیاری از کسانی که آشنائی چندانی با این نوع چای ندارند؛

و فکر می کنند  C.T.C   به دلیل شکل آن ارتباطی با برگ چای ندارد و تولیدی صنعتی و مصنوعی است ، باید گفت که C.T.C  نه تنها از برگ خالص چای به دست می آید. حتی از برخی جهات مزیت های  بیشتری نسبت به چای سنتی دارد.

چای C.T.C  که  کوتاه شده سه کلمه انگلیسی (CUT & TEAR & CURL )  است و ترجمه آن چیزی شبیه به ( بریدن ، گسستن ، حلقه کردن ) می شود  !! در واقع اشاره به فرایند تولید این نوع  چای  دارد. چای کله مورچه به تنهایی مشکلی ندارد.بلکه مواد افزودنی که  برای معطر شدن چایی بوسیله کارخانه های سازنده اضافه می شود

بستگی به نوع اسانس و میزان مواد بکار رفته در چایی سبب بروز مشکلات و بیماری های مختلفی می شود:

هر چه قدر چایی از اسانس و مواد افزودنی کمتری برخوردار باشد سالم تر بوده  و خاصیت بیشتری برای افراد دارد ولی اگر چایی به خاطر رنگ و عطرش مواد افزودنی زیادی در آن بکار گرفته شود سرطان زا می شود.چای کله‌ مورچه و باروتی سریع رنگ می‌دهند و‌ چه‌بسا به همین دلیل هم بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته‌اند.

ارسال یک دیدگاه

بالا

X