کاهش وزن با دمنوش زیره سیاه
۰

از دانه زیره سیاه یا همان قسمت میوه این گیاه که بعد از گذشت دو سال از رشد زیره سیاه و با قطع کردن کامل آن حاصل می‌شود، جهت استفاده به‌عنوان ادویه خوش‌طعم و مصارف دارویی و درمانی بهره‌برداری می‌شود.
اگر از آن دسته افرادی هستید که اضافه‌وزن دارید یا چاق هستید و دوست دارید با رژیم غذایی مناسب و رعایت مواردی خاص به وزن متناسب و لاغری برسید و از عوارض ناشی از چاقی و اضافه‌وزن دور بمانید. مصرف زیره سیاه به دلیل طبیعت گرمی که دارد باعث افزایش سوخت‌وساز در بدن و مصرف بیشتر کالری و چربی‌های اضافه به‌عنوان سوخت موردنیاز جریان خون در بدن می‌شود و از این طریق منجر به کاهش و حذف چربی‌های انباشته‌شده در بدن و لاغری و تناسب وزن می‌شود.

انواع شکل مصرفی زیره سیاه

دم‌نوش یا چای زیره سیاه:

حدود ۱ تا ۳ گرم از زیره سیاه را در یک لیوان آب جوش اضافه کنید و یک درب بر روی آن قرار دهید و بین ده تا ۱۵ دقیقه صبر کنید تا دم بکشد و درنهایت صاف‌شده این دم‌نوش مفید را میل کنید.

عرق زیره سیاه:

از عرق زیره سیاه هم به‌عنوان راه درمانی برای هضم بهتر غذا و رفع رطوبت بدن، چربی سوزی و سایر مواردی که ذکر شد استفاده می‌شود؛ اما ازلحاظ اقتصادی مصرف آن به‌صورت دم‌نوش و چای کم‌هزینه‌تر است. علاوه بر آن چون حالت طبیعی‌تری دارد از مضرات احتمالی استفاده از عرقیات گیاهی به دلیل فراوری شدن در کارخانه‌های مختلف در امان خواهید بود.

روغن زیره سیاه:

از روغن آن هم می‌توان برای درمان و تقویت سیستم ایمنی بدن، سلامت موها و ناخن‌ها، افزایش قوای جنسی، تسکین سیستم اعصاب، درمان عفونت‌های ناشی از انگل، تقویت کلیه‌ها و کبد و بهبود عملکرد دستگاه گوارشی استفاده کرد.

خاصیت دارویی و درمانی زیره سیاه

-کاهش و از بین بردن ناراحتی های گوارشی و عوارض آن

-از بین بردن نفخ موجود در حبوبات را هنگام پختن

-برای رفع اسپاسم و گرفتگی عضلات در دوران عادت ماهیانه

-رفع ناراحتی‌های تنفسی

-به‌عنوان یک داروی گیاهی جهت تقویت و افزایش قوای ایمنی بدن

-کاهش و از بین رفتن مشکلات صرع، بیهوشی و تشنج

-درمان کم‌کاری تیروئید

-افزایش‌دهنده تعریق بدن

-نرمی و لطافت پوست صورت

-تسکین درد دندان

– افزایش شیر مادران

 

هشدار!

مصرف بیش‌ازحد اگر جهت درمان اضافه‌وزن و چاقی باشد، ممکن است موجب بروز مشکلات تیروئیدی یا زرد شدن رنگ چهره و لاغری بی‌اندازه شود. توصیه می‌شود در یک برنامه کنترل‌شده استفاده شود.

ارسال یک دیدگاه

بالا

X